בלוג

קידום אורגני או פרסום ממומן מה עדיף?

מתלבט בין קידום אורגני לממומן? לא יודע מה נכון וריווחי עבורך? בפוסט זה אסביר בדיוק על ההבדלים בין קידום אורגני לממומן ואת החוזקות של כל אחד מהשניים.

קידום אורגני SEO או ממומן PPC ?

קידום אורגני או ממומן?

 

אני שם לב שמשווקים רבים משתמשים או בקידום אורגני או בממומן בלבד בקידום האתר שלהם. בשלב כלשהו, הם יבינו שהם ישיגו את התוצאות הטובות ביותר שהם ישלבו בין השניים. לדוגמא, אם תסתמך על פוסטים אורגניים בלבד, בסופו של דבר תבין שכדי לקבל עוד תנועה לאתר תצטרך לבוא בגישה של: "שלם וקבל", בטח אם מדובר בתחומים תחרותיים במיוחד. הגולש הממוצע נחשף ליותר מאלף סוגים של מודעות בכל פעם שהוא מחפש משהו. אתה לא יכול לצפות שהמותג שלך יפרוץ בלילה עם פוסטים אורגניים בלבד. 

קידום אורגני וממומן עובדים טוב יחד ועשויים לתרום משמעותית לצמיחה והצלחת העסק!

קידום אורגני – SEO

 

אתר חדש שעלה לאוויר יתקשה לקבל תנועה אורגנית בחודשים הראשונים מפני שקידום אורגני הוא תהליך שלוקח זמן. אם נרצה לייצר תנועה לאתר ולהוביל למכירות כבר בהתחלה נהיה חייבים לשלב פרסום ממומן. יחד עם זאת, הקידום האורגני בטווח הארוך עשוי להיות יעיל, חסכוני ואפקטיבי יותר מפרסום מודעה ממומנת. כדי להתברג בתוצאות האורגניות נהיה חייבים אתר עם תוכן מקורי איכותי ומעניין וכזה שעונה על צורך הגולשים. כמובן גם האתר צריך להיות מהיר, רספונסיבי עם קישורים מאתרים סמכותיים רלוונטים ועוד הרבה מעבר לזה. 

פרסום ממומן – PPC

 

פרסום מודעה בתשלום ללא ספק יכול לייצר לנו תנועה כבר על ההתחלה, אם נרצה לייצר חשיפה מקסימלית כבר עכשיו או לצאת במבצע חדש ומעניין, בעזרת פרסום ממומן בגוגל נוכל לגייס לקוחות כבר עכשיו! במצבים מסויימים זה בהחלט יכול לעלות על קידום אורגני שעשוי להיות איטי ארוך ומייגע. שלא תבין אותי לא נכון, אני לא אומר שהפרסום הממומן בגוגל "שווה" יותר מקידום אורגני, אני אומר שהכל תלוי בפעילות העסקית, במצב העסק, במתחרים שלנו וביעדים שנגדיר.

אז איפה אני ארוויח יותר בקידום ממומן או אורגני?

 

בתור אחד שמכיר את התחום וחי אותו, אני יכול להעיד שיש עסקים וחברות שישתלם להם קידום אורגני על פני ממומן ויש כאלה שישתלם להם בדיוק ההפך. למרות זאת, הפתרון הטוב ביותר לבעלי תקציב הוא לשלב בין המודעות האורגניות והממונות יחד ולהסיק מסקנות בהתאם. 

קידום ממומן ואורגני עובדים טוב יחד

שלבו מודעות אורגניות וממומנות יחד

 

הטקטיקות המצליחות ביותר עבור קידום אתרים מקצועי הוא שילוב של שניהם יחד. שיווק דיגיטלי מנצח הוא כזה שמשלב בין שתי העולמות, כמובן שהשילוב דורש תקציב. שלב קמפיינים ממומנים המשלימים ותומכים בהצלחה לצד הקידום האורגני. אין צורך להתחיל עם סכומי ענק, אפשר לשלב מודעות ממומנות בחוכמה כדי ליצור קמפיין שיווקי מצליח.

אז איזה קידום עדיף לי?

 

כשאנחנו רוצים לקדם את האתר שלנו עלינו להשקיע באמצעים הנכונים שמתאימים לנו. בעלי עסקים לא בהכרח יודעים באיזה פרסום להשתמש כדי שהאתר יגיע לחשיפה מקסימלית ויצליח להביא לקוחות חדשים לעסק. ברוב הפעמים, עסקים חדשים שרוצים לפרוץ באינטרנט, אמליץ להם על פרסום ממומן כדי לקבל תנועה ולייצר תזרים מזומנים כבר בתור התחלה. אם מדובר בעסק יציב שרואה את עצמו לטווח הרחוק, אמליץ על קידום אורגני , זה בהחלט יהיה משתלם יותר לטווח הארוך. 

סיכום

 

אני אשאל אותך שאלה אחת פשוטה: האם יש לך את הזמן להמתין עד לקבלת התוצאות האורגניות? אם כן, בצע קידום אורגני זה יהיה שווה את זה. כדי לקבל תוצאות מגוגל במיידי, פרסום ממומן יעשה את העבודה טוב יותר. רק אל תשכח, ברגע שתפסיק לשלם תעלם ממנוע החיפוש כאילו לא היית שם מעולם, זאת הסיבה למה למה שילוב מודעות אורגניות וממומנות מוביל להצלחה.

לפרטים נוספים ואפשרויות קידום צרו קשר עוד היום!

מאמרים מובילים..

× שלח הודעה