בלוג

5 טיפים לקידום אתרים אורגני

גוגל יכול לשמש כמקור הכנסה עיקרי עבור עסקים חברות וארגונים גדולים. אך מה היא הדרך הנכונה לקדם אתר? כמה זמן יקח עד שנתחיל לראות תוצאות? האם זה שווה את המאמץ? ומאיפה בכלל מתחילים? על כך ועוד בהמשך.. 

SEO , קידום אתרים אורגני

 

קידום אתרים אורגני כבר מזמן הפך לתחום מקצועי המצריך אסטרטגייה, מעקב והתמדה. בתהליך הקידום נחשף למאות גורמים המשפיעים על דירוג האתר, אמנם יש גורמים מסוימים המשפיעים באופן משמעותי ועליהם רצוי להתמקד

ה-SEO משתנה כל הזמן

 

קידום אורגני הוא תחום דינמי שלא מפסיק להשתנות! מקדמי אתרים חייבים להישאר מעודכנים בתחום אם ירצו להמשיך ולספק תוצאות ללקוחותיהם. כמובן הכל פועל ומשתנה בהתאם לאלגוריתם הנסתר של חברת גוגל שאיש מאיתנו אינו יודע איך בדיוק הוא בנוי. 

למרות זאת, בקידום אורגני יש פעולות ברורות והנחיות שחשוב להיצמד אליהם אם נרצה להמשיך להתחרות על מיקומים אורגניים. 

איך גוגל עובד? לפי מה הוא מדרג דפים?

 

עם השנים האלגוריתם הופך למורכב וחכם יותר, יחד איתו גם מקדמי האתרים הופכים למתוחכמים יותר. האלגוריתם משתמש ביותר מ-200 אותות דירוג שונים כדי להחליט אילו דפים יופיעו ובאיזה סדר. כמובן יש גורמים אשר משפיעים יותר ויש כאלה שפחות. 

 לסקרנים שמעוניינים לדעת אילו 200 גורמים משפיעים על דירוג האתר.

ככל שדפים באתר שלנו יכסו יותר ויותר גורמים רלוונטים ועיקריים כך נתמקם גבוה יותר, פשוט מאוד.

 5 גורמים עיקריים שיש לבצע כדי להתקדם בגוגל

1. ספקו תוכן שימושי לגולשים


הרבה פעמים בעלי אתרים חושבים שגוגל שונא אותם או שיש איזה קסם נסתר שהם לא יודעים. הרי אין בן אדם פיזי שיושב מאחורי המסך ומחליט אלו דפים יופיעו ובאיזה סדר. מנוע החיפוש מדרג את הדפים בהתאם לאיכות, סמכות ורלוונטיות.

שאתם כותבים תוכן, הקפידו לכלול את מילות המפתח כך שישתלב בצורה טבעית, חשוב יהיה למלא את הנושא שבחרתם ולספק ערך משמעותי לגולש. אם בחרנו לדוגמה לקדם את הביטוי: קידום אתרים אורגני אין צורך לדחוף אותו כל פעם מחדש, יהיה נכון לשלב ביטויים שקשורים לתחום כמו: קידום אתרים, שירותי SEO, קידום אתרים בגוגל וכו.

2. "אופטימיזציה" באתר

 

מה זה אופטמיזציה? ובכן, המשמעות היא: שיפור ביצועים באתר. שאני אומר אופטמיזציה באתר אני מתכוון עברו דף דף באתר ותראו מה אפשר למחוק, לשנות או לערוך. קחו דפים ישנים שקיימים והפכו אותם לעמודים חזקים ורלוונטיים עבור הגולשים. ערכו מחדש את הכותרת והתיאור, סקרנו את הגולשים והוסיפו תוכן נוסף בעל ערך. אם יש לכם סרטונים שיכולים להוסיף או תמונות שממחישות את המסר בצורה ברורה השתמשו בזה!

3. בנייה נכונה של כל סוגי הקישורים

 

קישורים היה ועדין נחשב לגורם חשוב ועיקרי בקידום אורגני, נצלו את הכוח שיש לקישורים פנימיים וקשרו עם הביטויים שאתם רוצים לקדם לעמודים רלוונטים באתר. נסו ליצור שיתופי פעולה עם בלוגים שונים שבאותה נישה וכתבו אצלם מאמר והוציאו קישור לאתר שלכם.

גוגל רואה קישורים נכנסים בעל ערך משמעותי ונותן אוטומטי סמכות לאתר שכזה (כמובן אם הקישור יוצא מאתר סמכותי). בנוסף,  קשרו מהאתר שלכם לאתר אחר סמכותי שנותן ערך או מספק פתרון לגולשים.

4. מהירות אתר והתאמה לכל סוגי המכשירים

 

בראש ובראשונה נדאג לבניית אתר רספונסיבי שתואם לכל סוגי המכשירים. כמות הגולשים שמחפשים מהנייד כבר מזמן עקף את אלו המחפשים מהמחשב הביתי. דאגו לאתר קליק מהיר ושנראה טוב בכל מכשיר. 

5. השתמשו בתוסף YoastSEO או RankMath ככלי עזר

 

אני עדין לא החלטתי איזה תוסף הוא המועדף עליי, שניהם עושים עבודה מדהימה. התוספים בחינם ללא עלות (כמובן שלמי שרוצה לשדרג יש את גרסת הפרו). בשניהם נקבל מפת אתר Sitemap מבלי שום פעולה מצידנו. הרוב המוחלט נעזר בכלים לקידום אתרים אורגני כדי להפיק את המקסימום. כמו שכבר אמרתי בתחילת הפוסט, האלגוריתם של גוגל הופך למורכב יותר עם השנים ככה להעזר בכלים מקצועיים לטובת התהליך.

 

קידום אורגני

סיכום קידום אורגני = זמן וסבלנות

גם אני שהתחלתי הפצצתי את האתר בקישורים, מאמרים, קיצרתי זמני טעינה ובקיצור מה לא עשיתי. הבנתי שלא משנה כמה אני אלחם בזה התהליך הוא ארוך וקידום אורגני לומדים עם הזמן, ניסוי וטעייה. אהיו סבלניים הקפידו על הכללים שרשמתי למעלה ועם הזמן ההשקעה תשתלם וגם האתר שלכם יזכה להופיע בראש תוצאות החיפוש של גוגל.

מקווה שעזרתי ותקחו מפה לפחות דבר אחד או שניים ותיישמו אצלכם.

בהצלחה 🙂

 

מאמרים מובילים..

× שלח הודעה