בלוג

גוגל אנליטיקס – מדריך למתחילים 

גוגל מספקת לבעלי אתרים כלים חינמיים רבים לטובת קידום פיתוח והעצמת האתר. אחד מהכלים המומלצים הוא גוגל אנליטיקס. במאמר זה אסביר מה הוא, נלמד איך מחברים אותו ונראה במה הוא יכול להועיל לנו כבעלי אתרים.

גוגל אנליטיקס

מה זה גוגל אנליטיקס?

 

Google Analytics הוא כלי מתקדם של חברת גוגל שהושק בסוף שנת 2005 והוא נועד לניתוח אתרים. הכלי הזה מאפשר לנו לעקוב אחר מגוון עצום של נתונים הנוגעים לביצועי האתר, התנועה ואפילו התנהגות הגולשים. זהו כלי חינמי של חברת גוגל שמאפשר לנו, לבעלי אתרים לשנות לחלוטין את אסטרטגיית השיווק דיגיטלי. כל שנזדקק הוא רק לחשבון Google כדי להתחיל.

במדריך זה נבין את היסודות של אנליטיקס, נבין איך להטמיע את הקוד באתר וכיצד לנתח ולהבין את הקהל שלנו בצורה טובה יותר.

למה צריך להשתמש בגוגל אנליטיקס?

 

הבנה של מסע הלקוח באתר היא חשובה. שאני אומר מסע אני מתכוון לתהליך שהלקוח עובר מהאינטראקציה הראשונה שלו באתר ועד הרגע שהוא עוזב.

הכלי מאפשר לנו איסוף וניתוח נתונים שהם הליבה ב-שיווק דיגיטלי

מדדים אלה נחוצים עבור פיתוח האתר. כשיש לנו כלי חינמי לניתוח מבית גוגל נרצה להשתמש בו ויותר מזה, נהיה חייבים לנצל אותו על מנת לקבל החלטות חכמות ומושכלות יותר!

המידע שהכלי הזה אוסף לנו זמין בדוחות שנוכל למצוא בממשק המשתמש. לאחר מכן נוכל לייצא את הדוחות, לנתח ולהבין טוב יותר את קהל הלקוחות שלנו. בסופו של דבר, בעזרת אנליטיקס נקבל את ההחלטות האסטרטגיות הטובות ביותר עבור האתר והגולש כאחד.

ניתוח נתונים

איזה נתונים אפשר לקבל מגוגל אנליטיקס?

 

בכלי אנליטי זה, אפשר לקבל כמויות של דאטה ונתונים ויש אנשים שהמומחיות שלהם היא קריאה, ניתוח והסקת מסקנות לייעול המערכת. כמו שכבר הבנתם, האלמנט העיקרי של גוגל אנליטיקס הוא איסוף וניתוח נתוני הגולשים באתר. הפלטפורמה יכולה לאסוף מגוון רחב של נתונים על הגולשים באתר ואיך המבקרים שלנו מתנהגים בו. 

לדוגמה:

  • כמה גולשים ביקרו בדף ספציפי
  • מאיזה מכשיר הגיעו הגולשים
  • מאיזה מדינה
  • איזה פעולות הגולשים עושים בדפים 
  • מאיזה מקור הגולשים הגיעו לאתר
  • כמה זמן גולשים שוהים בדפים
  • מתי הגולשים עזבו

ועוד הרבה מעבר לזה.

איך לפתוח חשבון בגוגל אנליטיקס?

 

הדבר הראשון שנצטרך לעשות הוא לפתוח חשבון ב- Google Analytics. השלב הבא הוא התקנת קוד מעקב של JavaScript לכל עמוד באתר. הקוד למעשה אוסף נתונים כאלה ואחרים המתייחסים לאופן שבו הגולשים מתקשרים עם האתר.

נתונים אלה מועברים בדוחות רלוונטיים על סמך קריטריונים מסוימים שקיימים מראש. למשל, איך משתמש הגיע לאתר (דרך מחשב או נייד) כמה זמן הגולש שהה בדף מסויים ועוד. ישנם דרכים להגדיר את אנליטיקס להתאמה אישית כך שנבחר בדיוק איזה נתונים חשובים לנו יותר ואילו פחות.

SEO וניתוח אנליטי

כיצד אנליטיקס יכול לעזור בקידום אורגני – SEO?

 

ניתוח SEO מתייחס לתהליך של איסוף, מעקב וניתוח נתוני השיווק שהמטרה המרכזית היא להגדיל את התנועה האורגנית לאתר.

זה שימושי מאוד מכיוון שאפשר לזהות הזדמנויות לשיפור ולקבל הבנה מעמיקה יותר על נתוני הגולשים ובסופו של דבר למקסם את החזר ה- ROI על מאמצי הקידום.

גוגל אנליטיקס שומר נתונים חשובים שאפשר להשתמש בהם לטובת ביצועי ה- SEO.

כמו כן הוא מספק גישה לכמות עצומה של נתונים הקשורים לאופן שבו המשתמשים מוצאים את האתר ואיך הם מתפקדים בו.

ניתן להוסיף את אנליטיקס באתר האינטרנט באמצעות קוד או באמצעות תוסף וורדפרס שנקרא: (MonsterInsights) שבנושא הבא אפרט עליו..

כיצד להטמיע קוד של גוגל אנליטיקס באתר? (פשוט קל ויעיל)

 

גוגל אנליטיקס משתמש בקוד JavaScript שאוסף את כל הנתונים באתר. את הקוד מקבלים לאחר שפתחנו חשבון באנליטיקס והסופנו נכס חדש שהוא למעשה האתר שלנו.

אם יש לך אתר וורדפרס (כמו זה למשל), תוכל להתקין את קוד המעקב בקלות לכל הדפים באתר.

כל שעליך לעשות הוא להוריד את התוסף הבא: MonsterInsights ולעקוב אחר ההוראות הבאות. הם הופכים את התהליך לפשוט קל וידידותי. אך עבור אתרים אחרים שנבנו באמצעות HTML, או פלטפורמות שונות יש להוסיף את הקוד באפן ידני בדפים שאחריהם תרצה לעקוב. 

לאוהבי הסרטונים – סרטון קצרצר שמראה איך לחבר את אנליטיקס לאתר.

לגלות מאיפה התנועה מגיעה בעזרת אנליטיקס

 

כעסק מתחיל, ללא ספק נרצה לפרסם כמה שיותר. עסקים רבים משתמשים בפרסום מאמרים בבלוגים, אינסטגרם, פייסבוק, פרסום ממומן ועוד. עכשיו אחרי שפירסמנו והפצנו את הבשורה, איך אנחנו מודדים איזה פלטפורמה עשתה הכי הרבה רעש ושלחה לנו טראפיק לאתר?

אם איננו יודעים איזו מהאסטרטגיות פרסום היא זו שמביאה את כל הפעילות לאתר איך נדע איזה פרסום הוא המשתלם ביותר? 

לשם כך נוצר גוגל אנליטיקס!

האפשרויות בגוגל אנליטיקס

מאמרים מובילים..

קידום מכירות
קידום מכירות

קידום מכירות – הלב של כל עסק מצליח איך מקדמים מכירות? במאמר זה נדון בדרכים שונות לקידום מכירות באינטרנט. רוב מומחי השיווק מאמינים בדרך ה"אולד

להמשך קריאה ->
× שלח הודעה